Tento článek vyšel o naší cestě po Německu .... zlatí hoši dobývali Sasko.

 


 

„SK DUBÍ udělal díru do fotbalového světa !!!“

FOTBAL/ KLINGENTHAL (D) 28.5.2007

 

Účast na největším světovém fotbalovém turnaji. Základní skupina zvládnuta bez potíží. V semifinále zastaveni tureckým týmem na penalty. Vynikající německá úroveň organizace turnaje. Dubská vlajka vlála všude. Je Daniel Šafařík původem Turek?

 

Fotbalový tým SK Dubí, toho času zabředlý na posledním místě polopralesní okresní ligy Teplicka, se vydal ve dnech 25.5.- 28.5.2007 šířit svoji slávu a zviditelnit město Dubí jako celek za hranice naší vlasti, do saského Klingenthalu. Zde se konal největší světový turnaj v kopané pod záštitou německé a saské vlády. Účastníky této velkolepě pojmuté akce bylo 164 fotbalových týmů ze 14 zemí celého světa v sedmi věkových kategoriích( zástupci Maďarska, Polska, USA, Namibie, Turecka, Kanady, Velké Británie, Uzbekistánu, Austrálie, Itálie, Holandska, Skotska, Rakouska a domácího Německa).Turnaj se hrál souběžně na 29 sportovištích v kraji Vogtland za asistence kamer ARD, Mdr Fernsehen a kupodivu i české Novy.

 

 

 

SK Dubí vstoupil do turnaje v malebném lázeňském městečku Bad Elster proti domácímu týmu FSV Medizin Bad Elster. Ve vyrovnaném zápase dokázal SK brankami Horáčka a Vrabce strhnout vítězství v poměru 2:0 na svoji stranu. Jako druhý se týmu z českého Krušnohoří postavil velice běhavý a mladý polský tým FK Piast Checiny. V zápase – a to zcela upřímně – mohl SK Dubí inkasovat „bůra“, ale díky vynikajícímu gólmanovi Semerádovi udržel horko těžko remízu, jak se později ukázalo velice cennou, 0:0. Tímto výsledkem se SK pro tento turnaj rozloučil s krásným stadionkem v Bad Elsteru a dle hracího klíče se přesouval druhý den na hřiště do 12 km vzdáleného Bad Brambachu.

V příhraničním Bad Brambachu čekalo na účastníky skupiny opět příjemné překvapení - malý útulný stadionek s partou ochotných německých organizátorů. Jako první zkřížil SK Dubí kopačky s bavorským klubem TSV Werneck 1900 ( jinak neúnavnými baviči a „kaliči“) a po zcela jednoznačném průběhu zvítězil brankami Šafaříka 2x, Horáčka 2x Hrušky a Čápa 6:0.Po tomto zápase však padla kosa na kámen. Do cesty se dubským postavil největší favorit skupiny a pozdější vítěz celého turnaje – holandský tým DETTO Vrienzenveen.Nutno přiznat, že vítězství fotbalovějšího týmu ze země tulipánů v poměru 4:2 (SK – Bím, Štěpánek) bylo vcelku zasloužené.Chtěli-li Krušnohorci pomýšlet na postup do finálové skupiny museli bezpodmínečně porazit posledního soupeře … gentlemanský tý m Arzteteam Zwickau.Vyrovnaný zápas SK zlomil až dvěma penaltami v závěru utkání. A tak konečné skóre 3:1 ( Janeček, Horáček, Šafařík) posunulo, spolu s holandským týmem, SK Dubí do finálového kola v 52 km vzdáleném Falkensteinu.

 

Prvním příjemným překvapením po příjezdu do místa finálové skupiny– Falkensteinu byl místní stadionek (kam autobus s hráči ochotně dovedl vůz německé policie) pro cca 2000 lidí, který byl velice slušně zaplněn nejen místními fanoušky fotbalu. Tím druhým překvapením bylo jméno a země původu semifinálového soupeře týmu z Dubí. Na „eskáčko“ čekal vítěz skupiny B – turecký Inter Türkgücü. Zápas skončil v normálním hracím čase i přes herní převahu našich chlapců a dvou vyložených šancí ( Hruškova střela hlavou těsně vedle a Horáčkovo neprostřelení obranné turecké zdi na brankové čáře) remízou 0:0. Dle hracího klíče přišel na řadu penaltový rozstřel. Všichni tři exekutoři ze strany SK se v první sérii nemýlili (Šilhan, Sklenička, Horáček), ale i soupeř byl 100% úspěšný. Došlo tedy k rozstřelu po jedné penaltě na každé straně. Míč si za český tým postavil kdysi obávaný snajpr SK Dubí Daniel Šafařík (od této penalty pokřtěn na Hakana Šafara) a ………… trefil břevno turecké branky. Chvilku poté proměnil turecký hráč svoji penaltu a odstartoval bouřlivou radost vcelku soupeře a tím uzavřel účinkování týmu SK Dubí na tomto turnaji. Avšak vypadnout v semifinále takovéhoto monstr turnaje na penalty jistě není špatné. Úspěch na sebe navázal další pozvánky pro tým z Dubí na podobné turnaje : Budapeśť 2007, Hawai (USA) 2008, Berlín (2008), Amsterdam (2008) a Marseille (2008).

 

SK DUBÍ s pohárem po slavnostním vyhlášení Pod Klingenthálským můstkem

 

 

A na závěr pár postřehů od těch, co se o úspěch na mezinárodním poli zasloužili:

 

Všem byla položena stejná otázka: Jaký byl podle Vás tento turnaj?

 

Petr Wolak (kapitán týmu – jediný uměl německy) : „ já si teda jako myslím, že dost dobrý, jen nám chybělo více toho štěstíčka v semifinále“.

 

Roman Šilhan (spolu s F. Semerádem nejlepší hráč SK na turnaji) : „ jooooo, jooooo …… příště vyhrajem. Bez debat“.

 

Jiří Janeček (hráč a zároveň předseda SK): „ Turnaj vynikající, atmosféra báječná, úspěch byl ….. jen jak vysvětlím starostovi Pípalovi, že jsme někde nechali půjčenou českou státní vlajku to fakt nevím.Chjo.“

 

Roman Štěpánek (známý mluvka týmu) : „ z jakého plátku, že jste? Ze Sportu? Tak to ne.. Sorry.Vám rozhovory neposkytnu“.

 

Daniel Šafařík (alias Hakan Šafar) : „ Nechte mě bejt, já tu penaltu fakt chtěl dát. A že jedu s rodinou na dovolenou do Turecka je fakt jen náhoda“.

 

Tomáš Kraus (šofér autobusu) : „ No zaplaťpánbůh, že je tomu Bierfestu konec“.

 

 

Cestu týmu po turnaji zmapoval a zapsal : (BRN)

 Largest Database of Images For Comments And Profiles at FreeCommentTags.comLargest Database of Images For Comments And Profiles at FreeCommentTags.comLargest Database of Images For Comments And Profiles at FreeCommentTags.comLargest Database of Images For Comments And Profiles at FreeCommentTags.comLargest Database of Images For Comments And Profiles at FreeCommentTags.com