1312788238brazil---1a9iu-16y---print

 

 

 

  

 

 

BOHATOU FOTOGALERII Z EXPEDICE NALEZNETE ZDE: (kliknutím na obrázek)

 

A NĚCO PRO FAJNŠMEKRY NALEZNETE ZDE .... sesbíráno na brazilských plážích: (klik na obrázek) 

 

 

 

 

BRAZIL 2012


Bo již pomalu z kuloárů prosakují informace přinášíme je tedy oficiálně (raději hned a od nás, nežli zprostředkovaně se spoustou polofám, polopravd a výmyslů bo také nelze opomenout český národní sport - pomluvu) ...... Na vědomost se tímto široké eskáčkovské obci dává, že po takřka čtyřech letech plánování, odkládání termínů, škudlení chcechtáčků se tento rok (termín 8.3. - 17.3.2012 )  opět uskuteční výpravná expedice za rozdáváním krás fotbalu .... kam jinam však jet nežli do země fotbalu zaslíbené - do země pětinásobných mistrů světa - do Brazílie. A když do Brazílie, tak do samého srdce této země ....do Ria de Janeira. A když už do samého srdce tak kam jinam nežli na slavnou pláž Copacabana se zvoucí. A tak těm třiadvaceti velvyslancům dubské kopané + jednomu šťastnému výherci hlavní ceny tomboly (http://www.skdubi.cz/vselidova-dubska-veselice-sportovcu-2012/ ) držte palce, ať tam neudělají ostudu ..... detailnější info se bude objevovat zde. Zájezd je přístupný pro každého (nejen z SK Dubí) a cena se pohybuje kolem třiceti tisíc za osobu. Jet s eskáčkovskou grupou může opravdu každý bez rozdílu věku, rasy, pohlaví či náboženského vyznání.

 

 

Pár zajímavostí a pikošek (zdroj: wikipedia):

 

Rio De Janeiro - Praha 9 868 km

 

Základní informace o Brazílii
 

Oficiální název státu:
Brazilská federativní republika - BFR
Hlavní město:
 Brasilia
Rozloha:
8 511 965 km2
Počet obyvatel:
185 až 190 mil.
Národnostní složení:
Zhruba polovina jsou Brazilci evropského původu,
 Přes 40 % jsou míšeného původu,
Necelých 10 % afrického původu,
 Zhruba 1 % asijského původu a původní indiánské obyvatelstvo

V Brazílii převažují křesťané : cca 90 %
Úřední jazyk a ostatní nejčastěji používané jazyky: Portugalština, Ostatní jazyky - španělština, angličtina
Měna:Brazilskou měnou je real (brazilské značení R$, mezinárodní značení BRL  ......... 1 real - 10,- Kč), dělí se na 100 centavos.

 

Rio de Janeiro
Município do Rio de Janeiro

časové pásmo: UTC -4 hodiny

počet obyvatel: 6 186 710 (2008)

  

Rio de Janeiro je město ve stejnojmenném státu brazilské federace v jihovýchodní Brazílii. Město je známo karnevaly, sambou, nádhernými plážemi s bílým pískem (nejslavnější jsou Copacabana a Ipanema). Dále je známé gigantickou sochou Ježíše Vykupitele (Cristo Redentor), který je umístěn na hoře Corcovado a shlíží na celé Rio de Janeiro. Další známou dominantou města je Pao de Acúcar (Cukrová homole), která nabízí dech beroucí výhledy na město.

Město má 6 186 710 obyvatel a rozkládá se na území o velikosti 1 260 km². Je to druhé největší brazilské město hned po Sao Paulu a do roku 1960 bylo hlavním městem Brazílie. Rio de Janeiro je město karnevalů. Nejznámější světový karneval, který čerpá především z afro-brazilské tradice, se zde koná každý rok a je okouzlující svými kostýmy. Městu samotnému se v portugalštině přezdívá "Cidade Maravilhosa" (úžasné město) - obyvatelům města se přezdívá "Carioca".

Rio má dlouhodobě trvající problémy s kriminalitou a násilím, které souvisí především s exitencí tzv. favel - chudinských čtvrtí ve kterých bydlí bezmála čtvrtina populace a které jsou mimo přímou kontrolu města a státu. Tyto městské čtvrti, zasazené především do kopců, jsou ovládány drogovými gangy nebo polovojenskými milicemi.

I přes bezpečnostní problémy, ale patří Rio mezi nejkrásnější města světa a oblíbeným cílem pro turisty a zahraniční návštěvníky.V roce 2014 se zde bude konat MS v kopané a v roce 2016 se zde budou konat Letní olympijské hry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

: