Belgium
 

REPORTÁŽ ZE SPANILÉ JÍZDY PO VLASTECH ČESKÝCH, NĚMECKÝCH, HOLANDSKÝCH A BELGICKÝCH

HAGELAND CUP 2010

 

 

Po jistém časovém odstupu ...... nééééé z důvodu nestíhačky, ale z důvodu ucelení si pojmů a dojmů z výpravy .... je reportáž na světě !!!

Čtvrtek 20.5.2010

Den D nastal .... den odjezdu na další z výpravných spanilých jízd dubských matadorů po Evropě. Ofiko sraz byl jasně a ouplně přesně stanoven na 16.00 hod. u  Socu ..... a prááávda ...někteří jedinci si to vyložili po svém a až do půl páté se slejzali, ale pak již nic nebránilo v cestě do prvního útočiště - do malého, klidného městečka ( tedy až do našeho příjezdu klidného) .... do Spořic. Po nezbytném bleskovém přivítání se s majitelkou penzionu U Losa paní Vítámvásovou se muselo svištět a mastit do místa prvního expedičního klání do Málkova. Kdo nebo co je to Málkov? Takže Málkov to je nejen suprová skupina čutálistů ( tedy na náš vkus až moc mladých a až moc naběhaných), ale také útulný malý stadionek s dooost dobrou kantýnou. "Díky klucí za pozvání a tu osmičku co jste nám dali Vám sice asi nikdy nevrátíme, ale budeme se o to snažit". Po zápasovém přesunu na hlavní štáb toho dne - k Losovi ve Spořicích a milých setkání ( byli jsme uvítáni jakýmisi vločkovými plackami neurčité chuti a vzhledu .... asi místní specialita) se s místními domorodci a domorodkyněmi u večeře to začalo .... cože začalo? Jak to je safriš kulantně nazvat ..... no jinak, nežli totální výplach mozku to nazvat nejde. Takový Šáfa se Žábou, jakožto správní držáci, vydrželi až do půl sedmé ranní konzultovat styl starogardistické hry.... v sedm byla snídaně.chi.

Pátek  21.5.2010

Den UTRPENÍ ..... (teda pro šoféry myšleno) ..... páteční ráno začalo tak nějak jakoby ospale .... pár jedinců sice bloumalo se skleněným pohledem po Spořicích a u místních domků se dožadovalo něčeho k pití ( nepovedlo se), pár Spořických se zase dobývalo k nám na snídani ( povedlo se, bo jsme chariťáci), pár týpků zaspalo nejen snídani, ale málem i odjezd ( dobře noooo ... tak jsem si trošku po noci přeludů kapku přispal nooooo) a pár borců už netrpělivě půl hodiny před odjezdem u aut nervozně podupávalo. Jakmile však místní kostelík odbimbal devátou dopolední huž se upalovalo vštříc kapitalistické cizině. Teda upalovalo ... už na Šebíku byla první zastávka bo někteří jedinci dokáží vyprahnout jako velbloudi i během necelých deseti kiláků. :-). Tak cestu samotnou, která zničila nervy všem třem šoférům nemá cenu ni popisovat. Stačí pár statistických údajů a všem bude jasné proč ..... Spořice - Tongerlo dle navigace doba jízdy 6 hodin :39 minut ...... skutečná cesta Spořice - Tongerlo 12 hodin :11 minut .... ne, nebloudilo se ... ne, nic se neporouchalo ..... ano - hodně výčepů stálo na pumpách v cestě. Po dojezdu do cíle se toho zase až tak moc toho neudálo ..... tedy krom toho, že Tyfus málem zahynul na atletickém oválu a místní číšník nás v půl druhé plačky prosil, že má rodinu a chce jít domu. Šel, kluk, šel ..... ale ve čtyři. 

Sobota  22.5.2010

Den totální stařecké vzpoury ....  přišla sobota, pro mnohé nečekaně .... snídanové dotazy jistých jedinců typu " a proč se jako musí hrát zrovna dneska?" či " jak mám hrát, když nevím kde jsem?" sice jakoby trošáneček zacloumala sebevědomím některých opravdu sportovců ( Dáša, Fery ..... a už asi nikdo)  v našem seskupení, ale nakonec se všici srdnatě a statečně do dnešního dne vrhnuli ....teda nejdříve někteří vrhnuli a pak se tedy vrhnuli. Turnaj, kde snad startovali jen skoro samí mladí klucíí, byl rozehrán více nežli výtečně. Nemá cenu zde popisovat jednotlivá klání - ty jsou ve statistikách - ale jen jeden fakt je zarážející ...... český systém KORNOUT ( celý tým stojí kolem vlastního vápna v jasně určených sektorech ..... ani se mi nechce psát, že to bylo spíše vyčerpáním, nežli taktikou - až na jednoho útočníka na kterého se nakopávají balony se slovy běž vole) slavil překvapivý úspěch. No prostě a jasně ..... belgické přepiště dějiny bylo na světě ..... SK DUBÍ U35 vyhrál svoji kvalifikační skupinu a šel do nedělních semifinále z prvního fleka. To bylo slávy na vsi ..... každý se s námi chtěl fotografovat, každý nám chtěl za piva záda mazat, češťí dorostenci z Libuše si na záda jména svých idolů napsali .... Kilo a Žába v tomto ohledu vedli popř. každý si při průchodu kolem slavící české stařecké kolonie ťukal na čelo a mizel ve tmě se slovy " Het is niet mogelijk, zet de container Tsjechische Sosa" což ve volném překladu znamená ..... tedy jak jsme se dozvěděli až doma ..... "To není možný, český nádoby zase sosají". Náš věrný číšník už ani neremcal a s posledními opozdilci kol páté stáhl roletku na hospůdce a šlo se hajat ...dát tělu odpočinout před tou velkou semifinálovou bitvou.

Neděle  23.5.2010

Pohřební den ... ano .... i takto se dá nedělní den a tudíž jakoby vrchol turnaje nazvat ..... pár lidí dubského ansáblu bylo to ráno nalezeno na místním hřbitůvku sousedícím s areálem sportoviště jak se vehementně dohadují s místním hrobníkem o cenu za pozemek. Někteří jedinci hodlali, z nedostatku valut na pozemek, být rozporcováni za živa a nabídnuti v místní restauračce jako oběd. A jak dopadla sporotvní stránka toho dne? Noooo .... Irové nás v semifinále přejeli jako parní válec a v zápase o třetí místo nás přejel parní válec Kožich když nedal penaltu a poslal náš tým do bramborového hávu, ale i tak to byl pěkně vyvedený den. Předání poháru, děkovačka, potlesk ve stoje, to vše si za svoji statečnost dubští veteráni od soupeřů náležitě užívali. A jak tento den skončil? Má snad zde cenu opisovat předešlé tři večery? Nemá .....

Pondělí  24.5.2010

Den plný stesku ....... už od raního budíčku něco v týmu jakoby v tento odjezdový den nesedělo ..... všici skelný pohled, kapesníčky v rukách, slzy na krajíčku, tichá skleslá mluva ...... co se to s mančaftem stalo? Záhada to převeliká ...... než ji vyřešil známý metodik mužstva Petr Doležálek svoji teorií ...... " to víš, však oni se  těší domů, na manželky a tak podobně. ......  no dokázal by někdo udělat hezčí tečku za zdařilou výpravou? Nedokázal ....... Peťulko, Tvá slova se musí vytesat do kamene ...... Takže tedy NASHLEDANOU BELGIE ..... GOODBYE BELGIUM ....  a hlavně twenty .... a ty se nech Petře vyšetřit ..... :-))))

Photo  Room