zzzzrrz538528_438207482888837_1760497183_n

TURNAJ V BANNEWITZU aneb FOTBÁLEK V ZEMI KDE NEVLÁDLA PROHIBICE.
 

FOTOGALERIE ZDE :

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.447047778671474.102427.152504134792508&type=1

 

(Bannewitz, 15.9.12) , Cesta do země královny Angely, zaskočeni pořadately, nejlepší pralesní fotbal se hraje v Čechách.
 

 

Letos poprvé ve své historii, na základě pozvání místních domorodců, navštívilo dubské eskáčko sousední Sasko, aby s místními playery ve fotbalovém turnaji mužů poměřilo své síly. A světe div se - celých devatenáct čutálistů se na seřadiště toho sobotního rána dostavilo. Už na první pohled bylo však jasné, že zde něco nehraje ….. žádná neoholená tvář, žádný zrak podlitý krví, žádný chrapot z probdělé páteční noci …. jaká to proměna tohoto týmu. Vysvětlení však přišlo záhy – on nám totiž náš vrchní státní velitel Péťa Nečasů v pátek úderem sedmé večerní zakázal v Čechách nalévat životabudiče s obsahem alkoholu vyšším 20% a vyhlásil de facto celonárodní prohibici. To byla drsná podpásovka do přípravy před takto důležitým sportovním kláním. No buď jak buď i s tímto se musí sportovec v dnešní době vypořádat. Ještě, že pár chytrých hlav napadlo, že v sousedním Německu u královny Angely Merkelové toto neplatí a tak se hnedka jelo veseleji a svižněji. Pár jedinců už od dubského kostela vyzvídalo, kdy už tam jako budeme a zdali už někdo neviděl náhodou nápisy v němčině typu – Kneipe či Shop mit Getränken a tak se cesta k hranici spíše podobala úprku ševce do Země krále Miroslava ze známé pohádky Pyšná princezna. Nakonec se po zdárných dvou hodinách objevila cedule s nápisem Bannewitz a to bylo místo určení.
 

 

Ihned po výstupu z přibližovadel čekal na tým eskáčka pořadatel s dvěma překvapeními …..a jak už to v životě bývá ….s dobrým a špatným. Tím dobrým byla skutečnost, že okamžitě byli všichni bez rozdílu věku a pohlaví odvedeni do místní jídelny, kde pravé saské karbanátky (šunka, vejce, sýr) zaplnily žaludky natrénovaných sportovců - jak bylo později zjištěno, tak němečťí přátelé se vinnou špatného překladu domnívali, že v Čechách je zakázáno i jíst – ale vzápětí přišla ta méně dobrá zpráva: turnaj se nehraje na klasickém velkém hřišti, ale jako malá kopaná. To byla čistá rána do vazu a ochromení sprinterských předností na nichž je postavena celá hra SK DUBÍ. Zřejmě špionáž dubské ofenzivy zapracovala a takto se místní pořadatelé snažili zvýhodnit své dva týmy ….. SV Bannewitz a Empor Possendorf. Nu nedalo se nic dělat a i dubšťí se museli hracímu plánu přizpůsobit. Vrchní manager rozdělil tým na dvě poloviny pod názvy --- SK DUBÍ erste Klasse ( ten měl útočit na mety nejvyšší a měl vše drtit silou tankové ofenzívy u Kursku) a SK Dubí zweitte mannschaft (záložní podpora elitního týmu). Samotné sporotovní zápolení ve férovém turnaji v systému každý s každým zde nemá cenu nudně popisovat a tak snad jen pro dychtivého statistka zde uvádíme, že po čtyřech hodinách urputných bojů svítilo do saského odpoledne na výsledkové tabuly následující celkové pořadí: 1. ) SK DUBÍ 1, 2.) SK DUBÍ 2, 3.) SV Bannewitz a 4.) Empor Possendorf. Krásný to příběh v nedaleké cizině. I z našlapaných tribun bylo možno tu a tam zaslechnout pro nás cizokrajné výkřiky domácích fandů typu: Ich weiß nicht Fußball spielen, aber das ist Symphony (ti nehrají fotbal, ale to je symfonie) či dies nicht möglich ist, sind sie nicht tschechische Meister, wer dann? (to není možné, oni nejsou českými mistry, tak kdo tedy?) :-D.
 

 

Buď jak buď, fotbalové Sasko bylo dobyto a na skvěle pořadatelsky zvládnutém turnaji …za což patří místním velký dík … se úspěch dostavil. Ono to dubské vyloupení saské fotbalové chlouby totiž bylo podtrženo dalším převelikým úspěchem dubské kopané. Již v dopoledním programu nenašli žáci 1.FC DUBÍ taktéž přemožitele a celý svůj turnaj bez ztráty kytičky taktéž vyhráli. Cesta do mů do Čech, do lůna Krušných hor byla proto o to veselejší. Díky Bannewitzi, Nashledanou Sasko, Danke Bannewitz, auf wiedersehn Sachsen.
(BRN)