_____________________________________________________123456

Nastal čas vánoční ..... nastal den s velkým D .... nastal den, kdy Ježíšek nosí dárečky .... a taky nastal den, kdy se banda hráčů, bývalých hráčů či sympatizantů SK Dubí sebere a prchne od vánočních rodinných krbů a jde se proběhnout a začutat si s kulatým nesmyslem ..... ano to vše se odehrává v Dubí každoročně dopoledne 24.12.

 

I letos se toho svátečního dopoledne celých dvacet pět bombarďáků ( a to se ještě další dva bohužel museli ten den z různých důvodů omluvit), sešlo, aby svůj fotbalový um a míčovou ekvilibristiku i v den příchodu Ježíška šířilo. Sluší se a patří se na tomto místě poděkovat i p. Tomáši Syryčanskému, že nás bez jakýchkoliv keců a zbytečných průtahů ( ostatně jako každoročně) na umělku na Krupku vpustil a umožnil tradiční štědrodenní pokopáníčko uskutečnit. Díky Sýra.

 

Po nezbytných hecovacích řečičkách jak ten toho či onoho povodí či zesměšní, se šlo ihned na věc. Oba dva nejmladší kapitáni – mladej Kubajs a o něco starší mlaďas od Fóglů si zkraje týmy vylosovali a pak huž jen vzhůru do boje !!! Bystrému očku jistě neuniklo, že zatímco ČERVENÝCH bylo celých třináct, FIALEK pouze dvanáct. Že by nějaký podvod ???? Ále kdepáááá podvod - reálný stav situace ....... zcela jasně se předpokládalo, že z věkově o hodně staršího týmu ČERVENÝCH někdo nedohraje kvůlivá zranění čehokoliv, bo ne všichni jsou tak zarputilí jako náš kamenný a nestárnoucí předseda Jandejs.
 

Pokopáníčko samotné se neslo ve dvou rovinách - ladní fotbalisté v ČERVENÝCH dresech ovlivněni a rozněžněni sváteční atmosférou hráli takřka brazilský fotbáleček strčko-brčko s důrazem na fotbalovou krásu,křehkost a oku lahodící fotbalové akce a akcičky, zatímco FIALOVÁ, do všeho kopající monstra, si dala za úkol hrubou silou a zákroky na hranici odnětí svobody tak na pět až dvanáct let, strhnout jakkoliv vítězství na svou stranu. No toto. Ale alespoň bylo v tento křesťaňsky významný den naplněno jednoduché pravidlo ..... FIALKY po nás kamenem, ČERVENÍ po nich chlebem. :-))) Namátkou jmenujme likvidační zákrok na koleno našeho do té doby nejlepšího hráče na place … na Žábu …. který přišel hned v patnácté sekundě utkání a byl tak unfair, že chudák Romča Čápíků už si toho dne nezahrál a mohl si jít sednout k druhému lazarovi na lávku … k Čumovi.
 

A jak to nakonec vše skončilo??? Ano, správně hádají ti, kteří si myslí, že něžnost a krása byla zase jednou tvrdě zašlapána a zprzněna hrubou silou a násilím. Kam jen ten svět spěje ...chjooo. FIALOVÁ kopající monstra prostě ještě minutu před koncem vyhrávala o prsa 8:6, ale ještě, že máme léta platné pravidlo, že gól hlavou platí za dva a tak zápas skončil spravedlivou remízou 8:8. No neprotahujme to …. lasičkovitý Miris se pověsil do vzduchu, trknul a osm týpků ve fialovém na brankové čáře mohlo jen čučet, jak jeho hlavová pumelenice trhá poutka sítě na brance. Následné penalty byly raději za stavu 5:5 ukončeny, aby to FIALKY v tento sváteční den neměly až tak kruté.

Jak probíhal pozápasový čas? : Zatímco se jedna skupina (FIALKY) po zápase radovala ve svém typickém stylu ( dávali si na znamení úspěchu hlávky a pěsťovky do tyčí), ta druhá křehčí polovina (ČERVENÁ) právě odjížděla ve velkokapacitní sanitce na ortopedické oddělení teplické nemocnice nechat se vyfotit. Nikoliv obyčejně, ale RTG paprsky.Inu i takový umí být ŠTĚDRODENNÍ FOTBÁLEK v DUBÍ.

BRANKY:

ČERVENÍ – FIALKY 8:8 (na pen. 5:5, nedali Bidlo a Klaby)

Miris 3x, Hrůša 2x, Švarcík, Zelí a Fogl – Kožich 3x, Tyfus 2x, Kubajs, Čermy a Jean