ramecek-volny

 

 

Nastal čas vánoční ..... nastal den s velkým D .... nastal den, kdy Ježíšek nosí dárečky .... a taky nastal den, kdy se banda hráčů, bývalých hráčů či sympatizantů SK Dubí sebere a prchne od vánočních rodinných krbů a jde se proběhnout a začutat si s kulatým nesmyslem ..... ano to vše se odehrává v Dubí  každoročně dopoledne 24.12.

 

I letos se toho mrazivého a větrného dopoledne celých dvacet dva bombarďáků ( a to se ještě dalších pět bohužel muselo z různých důvodů omluvit, sešlo, aby svůj fotbaloý um a míčovou ekvilibristiku i v den příchodu Ježíška šířilo. Sluší se a patří se na tomto místě poděkovat i p. Tomáši Syryčanskému, že nás bez jakýchkoliv keců a zbytečných průtahů ( ostatně jako každoročně) na umělku na Krupku vpustil a umožnil tradiční štědrodenní pokopáníčko uskutečnit. Díky Sýra.

 

Po nezbytných hecovacích řečičkách jak ten toho či onoho povodí či zesměšní se šlo ihned na věc. Oba dva nejmladší kapitáni - Zelí a Kubajs si zkraje týmy vylosovali a pak huž jen vzhůru do boje !!! Bystrému očku jistě neuniklo, že zatímco CHORVATŮ bylo jen deset, ARGENTINCŮ hned dvanáct. Že by nějaký podvod ???? Ále kdepáááá podvod - reálný stav situace .......za a.) se zcela jasně předpokládalo, že mladej od Janečků zápas nedohraje kvůlivá zranění čehokoliv, bo nejni tak zarputilý jako jeho kamenný, nestárnoucí otec a při prvním souboji udělá jauvík a huž nedohraje a za b.) tým ARGENTINCŮ si nalosoval do sestavy Fógla, což při jeho letošní celoroční fotbalové fazoně je vlastně posílení všech týmů soupeře co proti nám hrají.

 

.Pokopáníčko samotné se neslo ve dvou rovinách - ladní fotbalisté v argentinských  dresech ovlivněni a rozněžněni sváteční atmosférou hráli fotbáleček strčko-brčko s důrazem na fotbalovou krásu,křehkost a oku lahodící fotbalové akce a akcičky, zatímco červenobílá, do všeho kopající monstra, si dalo za úkol hrubou silou a zákroky na hranici odnětí svobody tak na pět až dvanáct let, strhnout jakkoliv vítězství na svou stranu. No toto. Ale alespoň bylo v tento křesťaňsky významný den naplněno jednoduché pravidlo ..... CHORVATI po nás kamenem, ARGENTINCI po nich chlebem. :-)))
 

A jak to nakonec vše skončilo??? Ano, správně hádají ti, kteří si myslí, že něžnost a krása byla zase jednou tvrdě zašlapána a zprzněna hrubou silou a násilím. Kam jen ten svět spěje ...chjooo. Červenobílá kopající monstra + modrobílý Fógl prostě vyhrála o prsa 6:5 a tak zatímco se jedna skupina po zápase radovala ve svém typickém stylu ( dávali si na znamení úspěchu hlávky a pěsťovky do tyčí), ta druhá křehčí polovina právě odjížděla ve velkokapacitní sanitce na ortopedické oddělení teplické nemocnice nechat se vyfotit. Nikoliv obyčejně, ale RTG paprsky.

 

STATISTIKY:

 

CHORVATSKO - ARGENTINA  6:5

branky:

Hory 2x, Zelí 2x, Skléňa, Gabo - Pali 2x, Hrůša, Nojmi, Fógl