p1010196a

 

 

VODÁCKÁ EXPEDICE OTAVA 2011


Sušice, Horažďovice, Strakonice 4.8. – 7.8.2011

 

 

Rok uplynul jako voda v řece a zkušení vodáčtí matadoři vyrazili zdolat další překážku k docílení vodácké nesmrtelnosti. Letošní výzvou, ačkoliv padaly nápady a názory různé kvality – od sjetí Amazonky přes splutí Colorada až po splavení Horské Bystřice, se stala zlatonosná řeka Otava. No zlatonosná ona zase až tak nebyla, spíše pivonosná, ale o tom až později. Buď jak buď i přes zoufalý odpor ze strany háčků se prostě na OTAVU jelo a basta. Již složení jednotlivých osádek na plasťákách …… taky premiéra ….. dával tušit, že to bude průser i kdyby se jel jen Cínovecký rybník. Nu posuďte sami (vždy první je uveden zkušený zadák a jako druhý cucáckej háček) : Jany – Anabol, Čuma – O´Hara, Rentgen – Bidlo, Maník – Růža, Hrůša – Kilo, Tyfus – Šáfa a jako emtézák , batožinár a týlové zabezpečení starej Jarouš.

 

 

DEN D – pátek 4.8.2012 - DEN ODJEZDU A ROZKOUKÁVÁNÍ SE

 

Den odjezdu byl určen velice pečlivým výběrem …..toto magické datum bylo stanoveno na základě několika faktorů a důležitých atributů:


1.) dle stoletých statistik právě okolo tohoto data má řeka Otava nejvíce vody


2.) díky zákrytu Venuše s Uranem voda lépe klouže a taková jakoby olejnatá což dává lodím neuvěřitelný šmrnc a rychlost 


3.) dle magie čísel je spojení čtyřky s osmičkou (pro nevzdělaného matematika je to dvanáct) přímo vyzývající k poznávání nových krajů
4.) dle učení starých Čakráků jsou čakry v tomto období nejvíce pozitivně postaveny čelem ku pádlování 


a za 5.) prostě v půjčovně neměli v jiném termínu volné lodě ……..

 

 

Je pravdou, že slet u Socu byl jasně dán na čtvrtou ……. avšak našli se i tací nedočkavci, které bylo možno již o třetí odpolední spatřit, jak se s pádlem v ruce a s vodáckou písní „my pluli dál a dál“ na rtu trousí po Dubských ulicích. Po nezbytných formalitách ……. rozuměj po zkontrolování si bagáže, proviantu a doplnění chybějících tekutin se vyrazilo. Cesta probíhala vcelku svižně, marhulová vůně taky urychlovala rychlost jízdy a tak bylo možno do deníčku říčních vlků zapsat následující: Start expedice: 16:20 ……. Dojetí do cíle expedice: 21.05 ……. Počet ujetých km: 189 km …… Doba jízdy: 4 hodiny 45 minut 12 sekund. Jupíííí ….to byl, ale fičák. Jen tak matně se dá polemizovat, kdeže se ta časová sekera nabrala? No když ono bylo cestou túúúúúze moc takových roztomilých domečků s ještě roztomilejšíma zahrádečkama. Po nezbytném postavení luxusních plátěných garsonek (někomu to dalo zabrat více nežli Rubikova kostka) byla okamžitě svolána bojová porada u místního krásně osvíceného domečku s krásně velkými slunečníčky za účelem taktické přípravy na dny následující.

 

Závěry této dlouho hodinové porady? To právě nikdo neví nebo jakoby na oko dělá, že si to nepamatuje a tak se muselo druhý den ráno vše naplánovat nanovo. Našli se i tací jedinci, kteří donekonečna zarytě tvrdili, že na žádné poradě ani nebyli a tudíž požadují vysvětlit co se bude dělat. Ti samí jedinci však také tvrdili, že ta pinglová je vcelku hezká žabka (byl to chlapík s knírem) a že ta Vltava (byla to Otava) letos nějak rychle teče. A pak jim věřte. Závěrem prvního dne byl mumlajícím davem oceněn a vyzdvižen přístup Čumy k vodáctví jako takovému. Nejenže chudák musel celou cestu sám odřídit, ale navíc dokázal skoro nemožné ….během jedné jediné hodiny se natolik infiltroval do vodáckého světa, že jen málokdo poznal, že to je ten samý pán co před hoďkou vylézal zpoza volantu …… je to hrdina !!!

 

 

DEN D + 1 ….. pátek 5.8.2012 …. One man show sněhového vločáka

 

 

Páteční ráno???? No jak jen to popsat??? ……. jak jen popsat situaci, kdy sotva jeden očko promne, už nad ním hopsá cosi v celém bílém a strašně nesrozumitelně TO na Vás mluví??? Rumunský Albín??? Přerostlá mluvící spermie??? Ošklivá neoholená bílá paní??? Ale chyba lávky …..vysvětlení přišlo záhy. Šáfu doma vybavili do předpokládaného nečasu Jagrovo teplým spodním prádlem bílé barvy a tak se nám tu chlapec jen tak v negližé producíroval a poskakoval. Což o to, že má někdo starost o své zdraví a brání se prochladnutí ve 25 °C ….. vedle děvčata sice jen v bikinách chodila, ale ať se nechrání a zmrznou si ….se dá vcelku dobře pochopit , ale proč u toho řve na celý kemp, že je sněhová vločka, to už hlava nebere.:-DDDD Pro halekajícího sněhového vločáka neměl pochopení i další zbytek osazenstva expedice bo jinak si nelze ni vysvětlit hanlivé pokřiky typu: „tak už roztaj de.ile“ či „já vylezu a rozházím Tě lopatou“ . No co měl tak chudák sněhový vločák Šáfa dělat ….. oznámil všem, že ho nemají rádi a že jde za svým nejlepším kámošem s nímž se včera seznámil a ten že mu jediný rozumí ……za jakýmsi Strakonickým dudákem. Pozdějším pátráním bylo zjištěno, že to není žádný z místních domorodců, jak jsme se naivně domnívali, ale výrobek jednoho z místních pivovarů. :-DDDD

 

pokračování příště ……..