____________________________________________________1234

Bože, Bože jak ten čas letí …… slýchávali jsme v dětství často od svých babiček. A ony měly pravdu, čas skutečně kvapem letí. Je to snad „před chvílí“ kdy jsme se na Rudolfce minulý rok, na začátku času adventního sešli na akci, kterou jsme kdysi cvičně pojmenovali Bystřický jarmárek. A ouha …. on už nastal čas na další repete.

 

 

A proto mi dovolte, abych Vás, nejen jménem svým za SK DUBÍ, ale i za manžele Jiřinu a Dušana Rubešovi z restaurace Vysoký dům co nejsrdečněji pozval na kliďánkové předvánoční setkání nejen dubských lidiček pod názvem BYSTŘICKÝ JARMÁREK 2016. Posíleni loňskou i předloňskou odezvou, poučeni z nedotažeností vás letos můžeme nalákat na bohatý kulturní program, který nám zajistily dubské a bystřické školy a školky za což jim už předem patří veliké díky. Vidět zpívající robátka u stromečku koledy …nooo to nedá jen otrlý jedinec- drsňák.

 

 

Samozřejmě nebudou chybět již tradiční věci …stánky s vánočním sortimentem (od ván. cukroví počínaje, přes perníkové dobroty, porcelán pokračujíce a konče např. vánočními věnci) zmiňovat, že svařák či gročík bude nachystán je zbytečné. Nu a nesmí se zapomenout na pravé, nefalšované Krušnohorské vepřové hody ….. tzn. prasce sme pobili, klobásky budů ….. a nejen klobásky …. ovárek, prdelačka, řízečky pečené na sádle či gulášek. To vše bude nově ve velkokapacitním vytápěném stanu. Pro děcka budou nachystány nějaké ty soutěže, ale hlavně si bude moci každé robě vyrobit v teple na kuželně svoji vánoční ozdobu, kterou posléze může pověsit na náš bystřický vánoční strom.

 

 

Přijďte se Vy všichni, místní i přespolní, jen tak juknout, na chvilku se zastavit od celoročního frmolu a v klídku, piánko, odfrknout, vypustit starosti a poklábosit si se známými. Budete všichni vítáni. Hrůša.