_______________________________jarmarek-2015

Bože, Bože jak ten čas letí …… slýchávali jsme v dětství často od svých babiček. A ony měly pravdu, čas skutečně kvapem letí. Je to snad „před chvílí“ kdy jsme se na Rudolfce minulý rok, na začátku času adventního sešli zkušebně poprvé na akci, kterou jsme cvičně pojmenovali Bystřický jarmárek. A ouha …. on už nastal čas na repete. Jak ten čas letí povzdychávám si tentokráte za všechny pořadatele já. A proto mi dovolte, abych Vás, nejen jménem svým za SK DUBÍ, ale i za manžele Jiřinu a Dušana Rubešovi z restaurace Vysoký dům co nejsrdečněji pozval na kliďánkové předvánoční setkání nejen dubských lidiček pod názvem BYSTŘICKÝ JARMÁREK 2015. Posíleni loňskou odezvou, poučeni z nedotažeností vás letos můžeme nalákat na bohatý kulturní program, který nám zajistily snad všechny dubské a bystřické školy a školky ( ZŠ DUBÍ 1, ZŠ DUBÍ 2, ZUŠ DUBÍ 2, MŠ Křemílek, MŠ Cibuláček, MŠ Dubánek) za což jim už předem patří veliké díky. Vidět zpívající robátka u stromečku koledy …nooo to nedá jen otrlý jedinec- drsňák. Samozřejmě nebudou chybět již tradiční věci …stánky s vánočním sortimentem ( od ván. cukroví počínaje, přes perníkové dobroty, porcelán pokračujíce a konče např. vánočními věnci) zmiňovat, že svařák či gročík bude nachystán je zbytečné. Nu a nesmí se zapomenout na pravé, nefalšované Krušnohorské vepřové hody ….. tzn. prasce sme pobili, klobásky budů ….. a nejen klobásky …. ovárek, prdelačka, jelítka, jitrničky či gulášek. A možná i ty jitrnice porostou na stromě. Pro děcka budou nachystány nějaké ty soutěže, ale hlavně si bude moci každé robě vyrobit v teple na kuželně svoji vánoční ozdobu, kterou posléze může pověsit na náš bystřický vánoční strom. Přijďte se Vy všichni, místní i přespolní, jen tak juknout, na chvilku se zastavit od celoročního frmolu a v klídku, piánko, odfrknout, vypustit starosti a poklábosit si se známými. Hrůša.

 

Předběžný, nástřelný (lehce změnitelný) program ………
SOBOTA 28.11.2015

 

14.00 hod. – 17.00 hod.vystoupení mateřských, základních a uměleckých škol z katastru města Dubí
17.00 hod. – slavnostní rozsvícení vánočního stromu
17.05 hod. – ohňostroj epes rádes

 

……a dále už ofiko program končí a neofiko klábosení a švitoření začíná …..do kdy? Dokud bude mít kdo chuť žvatlat a klábosit. Emotikona grin

 

A proč toto vlastně děláme? Ne, pro finance vůbec ne …… abych předešel finančním klevetám ….jen eskáčko tato akce stojí zhruba kolem 13 tisíc a to nemluvím o Vysokém domě. Tak proč tedy? Protože si myslíme, že akcička podobného typu v Dubí chybí a za druhé …… strašně nás totiž ba číst takto krásná poděkování kterých se nám dostalo v loňském roce:

 

Vážení,
dovolte mi, abych Vám poděkovala za Vaše úsilí vrátit do sportovního areálu Rudolfova huť jak kulturní, tak i sportovní život. Vaší poslední velmi povedenou akcí byl dne 29. 11. 2014 Bystřický vánoční jarmark. Jedná se o první akci tohoto druhu a pevně věřím, že se z toho stane krásná tradice, kde
se budeme rádi scházet. Poděkování patří organizačnímu týmu SK Dubí a manželům Rubešovým, kteří ve svém volném čase a za vlastní finanční prostředky připravili 1. Bystřický vánoční jarmark. Těšíme se na další Vaše akce.

 

Hezké prožití vánočních svátků a do nového roku hodně štěstí, zdraví elánu a životního optimismu.

Hana Bukačová

 

Jak to vypadalo loni se můžete juknout zde:

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.809931255716456.1073741892.152504134792508&type=3